“მზიურის კაფე” საფრთხეშია. ამ მნიშვნელოვანი სოციალური სივრცის მხარდასაჭერად გაერთიანდნენ მუსიკოსები, რომელთაც აქცია კონცერტი გამართეს. აქცია კონცერტის მიზანი იყო, რომ ადამიანებს ერთად მიეწვდინათ ხმა და ეთხოვათ თბილისის მერიისთვის, შეცვალოს გადაწყვეტილება და მისცეს სოციალურ “კაფე მზიურს” საქმიანობის გაგრძელების საშუალება. ღონისძიების ტექნიკური მხარდამჭერი იყო სამოქალაქო საზოგადოების ფონდიც, რომლისთვისაც “მზიურის” სოციალური მიზნები, საქმიანობა თუ მიღწევები ღირებულია.
თბილისის მერიის ქონების მართვის სააგენტო „მზიურის კაფეს“ შენობას განიხილავს “თბილისის ადგილობრივ ბიუჯეტში თანხების მობილიზების საშუალებად“ და, აუქციონზე გამოტანის გზით, მისთვის ახალი მფლობელის შერჩევას გეგმავს. ეს გადაწყვეტილება ემუქრება მზიურის კაფეს არსებობას, ყველა იმ შედეგს, რასაც კაფემ არაერთი სოციალური პროექტითა და აქტივობით მიაღწია.
მზიურის კაფეს“ მხარდამჭერ კონცერტში მსმენელისთვის საყვარელი მუსიკოსები მონაწილეობდნენ. წვიმიანი ამინდის მიუხედავად, ღონისძიებამ მხიარულად, ერთიანი სულისკვეთების ფონზე ჩაიარა.
შეგახსენებთ, რომ შეგიძლიათ, თქვენც დაუჭიროთ მხარი “მზიურის კაფეს” და ხელი მოაწეროთ პეტიციას: https://shorturl.at/lyfoX

The “Mziuri Café” is in danger. In support of this important social space, musicians united and gave a concert. The purpose of this concert was for people to raise their voices together and appeal to the Tbilisi City Hall to change the decision and allow the social cafe “Mziuri” to pursue its activities. The Civil Society Foundation provided technical support to the event, as it highly values social goals, activities and achievements of the “Mziuri Cafe”.
The National Agency of State Property of the Tbilisi City Hall considers the building where the café is located “as a means for mobilizing funds in the local budget of Tbilisi” and, by putting it up for auction, plans to select a new owner for it. This decision threatens the existence of the “Mziuri Café”, all the results that the cafe has achieved through numerous social projects and activities.
Beloved by the public musicians, featured the concert in support of the “Mziuri Café”. Despite the rainy weather, the event was joyful and filled with a spirit of solidarity.